Artık Hastalığımla Baş Edebiliyorum kitap resmi

Adı, sadece hastaları ilgilendirdiği izlenimini verse de bu kitabı her branştan uzmanlık öğrencisi veya uzman olan genç doktorlarımız, pratisyen doktorlarımız ve aile hekimlerimiz için de yazdım. Çünkü bazı hastalıkların oluşmasında, modern tıp eğitiminde henüz üzerinde fazla durulmayan ama solunan havadan tutun da içilen ve yemeklerde kullanılan suya, gıdalara, gıda katkılarına, hatta kozmetik ve temizlik ürünlerine kadar çok farklı etken rol alabilir. Bu etkenlerin kaçınılmaz olanları dışındakilere yönelik önlemlerin alınması, hastalıkların tedavisine yardım edebilir ve o da ancak doktorunun onayı, hastalar veya yakınlarının bilinçli çabalarıyla olur. O nedenle özellikle hasta ve yakınlarına gerekli olanları, karşılaşılabilecekleri tüm olasılıkları düşünerek en ince ayrıntısına kadar yazmaya çalıştım.

Yapılan kan testlerimde karaciğer enzimlerimin normale döndüğü tespit edildi. İdrarımda kan yok. Ve hiç bayılmıyorum. Karnım şiş değil, midem bulanmıyor, astımım düzeldi. Astım için şu anda ilaç kullanmama bile gerek kalmadı. Anlayacağınız tekrar YAŞIYORUM!!!

Bir hasta mektubundan

Bu kitap, bir sağlıklı beslenme veya yaşama kitabı olarak kabul edilmemelidir. Aynı zamanda genç doktorlarımız için de yazıldığı için toparladığım bilimsel çalışmaların ve son yıllarda tıp bilimine eklenen mast hücre bilgilerinin onlara, hastalıkları değerlendirirken farklı bir bakış açısı vereceği kanısındayım.

Eski halimi hatırlamak hiç istemiyorum çünkü o hallerim çok kötüydü.

Ülseratif kolitli bir hasta mektubundan

Kitabı satın almak için buraya tıklayınız.